Damska odzież w szafie Anny

Wpis

poniedziałek, 01 listopada 2010

W poszukiwaniu zimowych butów

Kozaki damskieWybrałam się wczoraj w poszukiwaniu nowych butów. Oczywiście fundusze są ograniczone, więc próbowałam znaleźć coś ładnego i zarazem taniego.

Moja zaprzyjaźniona sprzedawczyni ze sklepu w Katowicach już w zeszłym roku mi mówiła: Dobre buty to buty z solidną podeszwą. I nie klejoną!

Tymczasem na naszym rynku aż roi się od tanich, chińskich bucików z.. tekturową podeszwą. Kozaki czy buty sportowe kuszą nas niską ceną, kolorem i – na pierwszy rzut oka – ładnym wyglądem. Tymczasem już po kilku dniach możemy się przekonać, że podeszwa takiego buta przełamuje się na pół. Koszt naprawy takiego buta często przewyższa jego wartość, więc nie pozostaje nam nic innego jak kupić nową parę.

Przed zakupem warto więc zapytać sprzedawcę, z czego wykonana jest podeszwa buta. Jeśli nikt nie potrafi nam powiedzieć, z czego, lepiej nich nie kupować. Jak nie kupić felernego obuwia?

Zajrzyj do środka. Czasami uda się wyjąć wkładkę i zerknąć, co jest pod spodem. Jeśli zobaczysz tam tekturę – odstaw but na półkę.

Spróbuj trzewik lekko odgiąć. Jeśli zobaczysz, że podeszwa odrywa się lub nie ma idealnego połączenia z butem możesz spodziewać się, że w ciągu kilku tygodni but się rozklei.

Każdy but – szczególnie ten zimowy, jak kozaki damskie – powinien mieć podeszwę przyszytą do reszty buta. Jeśli podeszwa jest klejona to możesz natknąć się na bubel.

Sprawdź dokładnie zamki przy kozakach. Jeśli zamek trudno się rozpina czy zasuwa możesz mieć później nie lada problem.

Moje poszukiwania rozpoczęłam od stoisk na ul. 3 Maja. Szybko się jednak przekonałam, że dostępne tam kozaki w żaden sposób nie spełniają powyższych kryteriów. Najczęściej trafiałam na ładne buty robione przez małe chińskie rączki. Przepraszam za sarkazm, ale już jedne buty wyrzuciłam po pierwszym sezonie. Ostatecznie poszukiwania skończyłem w salonie CCC w SCS na Chorzowskiej. Cena może nie była bardzo atrakcyjna (ponad 200 zł), ale mam pewność, że kupiłam solidne kozaki na zimę, które założę też następnej zimy.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
czarnyaniolek
Czas publikacji:
poniedziałek, 01 listopada 2010 21:19

Polecane wpisy