Damska odzież w szafie Anny

Wpis

wtorek, 09 listopada 2010

W czym się prezentować na stoku?

Kurtka ColumbiaUbrania oddychają, działają jak termos, można je też nadmuchać. W kurtkach instaluje się czujniki antylawinowe, w rękawicach chipy zastępujące karnety na wyciąg, a w goglach elektryczne wentylatorki. Producenci odzieży narciarskiej prześcigają się w jej ulepszaniu i upiększaniu

Odzież narciarska z sezonu na sezon jest doskonalsza. Ubrany w nią narciarz nie ma prawa zmarznąć, przemoknąć, przegrzać się i spocić. Wszystko to za sprawą rewelacyjnych materiałów, do produkcji których wykorzystuje się dziś najbardziej zaawansowane technologie. Nowoczesne tkaniny oddychają, transportują wilgoć, regulują temperaturę i - co ważne - są niezwykle lekkie. No i wreszcie - co dla niektórych bywa najważniejsze - w kurtkach i spodniach markowych firm wygląda się po prostu świetnie. Krótko mówiąc, stary, ciężki kombinezon wypada schować głęboko do szafy i udać się na zakupy.

W poznańskich sklepach można znaleźć sporo odzieży przeznaczonej specjalnie dla narciarzy, ale na zakupy warto udać się jak najszybciej - póki jest jeszcze z czego wybierać. Niestety, musimy liczyć się ze sporym wydatkiem. Ceny kurtek w specjalistycznych sklepach nie schodzą poniżej 500 zł, a sięgają nawet 2 tys. zł, za spodnie zapłacimy zaś od 150 do ok. 700 zł. Za tę cenę dostaniemy jednak to, co najmodniejsze i najlepsze, np. hit sezonu - odzież uszytą według technologii Outlast, która sprawia, że ciepło wydzielane przez ciało narciarza jest najpierw magazynowane w mikrokapsułkach wplecionych w materiał kurtki damskie, a kiedy narciarz zmarznie - uwalniane z mikrokapsułek. Tę technologię wykorzystano m.in. w kolekcji firmy Columbia - można ją dostać w wielu sklepach (zapłacimy za nią od 500 zł wzwyż).

Nowością Columbii w tym sezonie jest również wielofunkcyjna kurtka tzw. cztery w jednym - dwuwarstwowa i dwustronna, którą można nosić na cztery sposoby (cena: od 800 do 1100 zł, do kupienia w sklepie Pink przy ul. Święty Marcin).

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
czarnyaniolek
Czas publikacji:
wtorek, 09 listopada 2010 21:30

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • co-za napisał(a) komentarz datowany na 2013/01/08 16:05:18:

    Jeżdżę na nartach od około 15 lat, oczywiście tylko kilka dni w roku po 6-7 godzin.
    Uważam ze najważniejsza tutaj jest jakość i wygoda.
    Musi być lekkie, oddychające, dopasowane i elastyczne. I żeby kurtka nie przemokła od śniegu

Dodaj komentarz