Damska odzież w szafie Anny

Wpis

sobota, 06 listopada 2010

H&M z nową kolekcją i nowym salonem w Paryżu

Nowa kolekcja H&M

"Dla mnie to nie jest tylko ubiór - to laboratorium, pozwalające rozumieć rzeczy", powiedział Alber Elbaz z Lanvin o swojej najnowszej 30-częściowej kolekcji dla H&M, która została zaprezentowana w Paryżu w pierwszym tygodniu listopada, a do sprzedaży trafi już 23 listopada.

Celem całego projektu – bo tak można nazwać kolekcję Elbaza i współpracę projektanta z siecią H&M - jest pokazanie szerokiemu gronu odbiorców dowcipu i fantazji projektanta, używającego grubych linii, bawiącego się plisami i żywymi kolorami, jak chociażby zestawiając słoneczny, żółty kolor z pomysłowymi kreacjami w kolorze czarnym. Innymi słowy, styl haute Albert Elbaz pokazuje na wybiegach Paryża całemu światu. I sprzedaje go nie tylko gwiazdom: - Myślałem o definicji luksusu, i o H&M. I chciałem stworzyć coś.. zaoferować światu coś takiego, że z jednej strony podnieść H&M, a z drugiej... nie chciałem obniżać poziomu Lanvin", mówi projektant, nazywając pracę nad kolekcją "ciekawym ćwiczeniem łączącym modę ulicy i „wielką modę””. Elbaz zasugerował, że chciał zmierzyć się z zadaniem „jak możemy to zrobić za 99,99 euro” - odnoszący się w ten sposób do typowego poziomu cen odzieży w całej kolekcji, która obejmuje także akcesoria, obuwie i odzież męską.

Mimo, że marka sprzedawana jest na całym świecie, Hennes & Mauritz ma szczególny powód do prezentacji nowej kolekcji odzieży w Paryżu: to tutaj otwarty został nowy, zajmujący ponad 2800 metrów kwadratowych sklep na Champs-Élysées, zaprojektowany przez francuskiego architekta Jean Nouvel. Pojęcie „dedykowany sklep marki”, który staje się symbolem miasta, było dotychczas zarezerwowane dla wielkich nazwisk, takich jak Chanel. Tymczasem taki sklep otwiera firma, która dotychczas była siecią handlową i jej sklepy czy punkty znajdowały się w centrach handlowych.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
czarnyaniolek
Czas publikacji:
sobota, 06 listopada 2010 20:21

Polecane wpisy